A kezdetek

Ezek az alapok, innen indulok. Vágjunk is bele.

A motiváció

Van egy elképzelésem. A szülővárosomat szeretném egy olyan gazdag településsé változatatni, ahol pártállástól függetlenül, aki akar, és képes erőt venni magán, hogy fejlődjön, tanuljon, belátható időn belül tehetősség váljon.

Csak semmi stressz!

Amit itt leírok, az az én tudásomhoz igazított. Azt gondolom, minden szakmában meg lehet találni a lehetőségeket, ha valaki tudatosan keresi. Amikről írok, azok számomra a kézenfekvő, vagy ha úgy tetszik, „kényelmes” megoldások. Végzettségemet tekintve pénzügyi közgazdász és 10. éve cégeket építő vállalkozó vagyok.
Ha ügyvéd, orvos, vagy vegyész lennék, valószínűleg mások lennének a továbbiakban felvázolt, általam elérhetőnek vélt meggazdagodási lehetőségek.

A legfontosabb talán, amit már most a legelején szeretnék tisztázni. Ha nem értesz velem egyet, az teljesen rendben van. Elfogadom. Ahány ember, annyi múlt, annyi korábbi tapaszatlás, és annyi negatív vagy pozitív élmény, amik mind összeadódva tesznek minket egyedivé, minden egyes embert megismételhetetlenné.

Szóval, ha valmai, amit itt olvasol most / a későbbiekben felidegesít, egyetlen tanácsom maradt, zárd be az oldalt, és ne idegesítsd tovább magad. Sajnos van mindenkinek bőven olyan, ami miatt idegeskedniek kell. Ezt az oldalt nem kötelező olvasnod, így a legjobb dolog amit magadért tehetsz, ha átmész egy másik oldalra olvasgatni.


A sikerhez vezető egyik lehetséges út

Talán a legfontosabb, ami nélkül aránytalanul meg lesz nehezítve a helyzeted. Alapvető adottságként kell kezelned azt, hogy van annyi havi rendszerességgel érkező jövedelmed, amiből a havi kiadásaid fedezete mellett legalább ugyanannyi megtakarítást is tudsz a számládon hagyni. Ez mindennek az alapja az elején. Szóval ha nincs olyan állásod, ami kellően magas fizetést is ad ÉS valóban napi 8 órádat veszi csak el legfeljebb, akkor ez a cél, hogy legyen egy ilyen munkahelyed.

A megtakarításaid 3 felé vannak osztva:

–  1. harmad: készépénz otthon és bankszámlán vegyesen. Jó, ha van bankszámlán tartott pénz, mert a számlákat, csekkeket egyszerűbb így kifizetni, de KELL, hogy legyen KP is. 🙂 Ha van otthon egy X összeged, és ahhoz minden hónapban tudsz hozzátenni, ÉS ezt a pénzt ott is hagyod, nem költöd el, OTT VAN ÉS KÉSZ! Ez kell, mert az egyik legnagyobb motiváló erő, hogy meg is maradjon az az elhatározásod, hogy SIKERES lehess. Tudom, a mostanában szokás hozzáállás, miszerint ha kell valami vedd meg, akár hitelre is, nem teljesen tartható fent, ha ezt a fenti ajánlásomat is meg akarod fogadni. Egy szóval nem mondtam, hogy könnyű lesz, mert nem is lesz az. Ha gazdag vagy, akkor is vannak szabályok, amiket be kell tartanod, különben a vagyonod hamar elolvad.

– 2. harmad: évekre szóló befektetésekben. Tipikusan ilyenek a részvények. Persze, nekem könnyű, hisz tőzsdei alapkezelőnél is voltam, de egy ritkán hangoztatott dolgot had osszak meg. Ha egy befeketetési lehetőségről 2 diplomával a hátad mögött tudod csak megmondani, hogy megtérülhet-e, az hosszabb távon nem egy ajánlott döntési rendszer. A későbbiekben lesznek dedikáltan olyan cikkek itt az oldalon, amik segítenek elindulni ezen az úton. Annyit előre elárulok, hogy mindössze összeadni, kivonni, szorozni és osztani kell tudni. Befeketési tippeket sosem  fogsz itt olvasni, viszont ez segíthet kiismerni a tőzsdét, segíthet „laikusként” megérteni az összefüggéseket.
Tipikusan erre a fajta befektetésre mondják azt, hogy pénzzel lehet pénzt csinálni. Minél több pénzed van, annál többet. Na de erről majd később egy külön cikkben.

– 3. harmad: napi rendszerességgel kezelt, aktív befektetések. Tőzsdei kereskedés napon belül értékelhető árváltozásokat produkáló részvényekkel, indexekkel, devizaárfolyamokkal. Ha nem tudod mik ezek, nyugi több cikket is írok majd arról, melyik mit jelent, mi az előnye, mi a hátrány. A napi rendszerességgel történő „kereskedés” egy munka. Folyamatos munka. Ezt szándékosan külön vettem a 2. harmadban írt befektetésektől. Mert míg ott hátradőlsz, és naponta kb. 5 percet szánsz rá, addig itt naponta akár több órát is el tudsz ezzel a fajta munkával tölteni. Jogosan kérdeznéd most: miért foglalkoznál még ezzel is, ha már olyan munkád van, ami elég fizut rak a zsebedbe? A válasz egyszerű. Mert ez a fajta befektetés az, amik az olyan influenszereket termelik ki, akik instán és facebookon 100 milliós luxusautók mellett, vagy épp egy tengerpari ház előtt pózolnak. Nyilván az ilyen influenszerek közt valószínűleg kevesebben vannak azok, akik tényleg annyit keresnek, hogy meg is engedhessék ezt maguknak, jó tudni, hogy ez a napi, aktív kereskedés ilyen „mellékhatással” jár. 

Nem sok, de legalább nem 0%! 😉
1. harmadból várhtó hozam évente 0 %
Már van kockázat is, de többet is kapunk! Alakul
2. harmadból várhtó hozam évente 0 %
Ez már az a profit, amiért megéri dolgozni.
3. harmadból várhtó hozam évente 0 %

Nem értesz velem egyet? Ok, lehet neked a bank ad évente 5% kamatot. Vagy 1 év alatt átlagosan 30%-ot hoznak a befektetéseid, esetleg az aktív keresekdésről van rossz véleményed, élményed. Elfogadom. Ha negatív tapaszatlatod van a tőzsdével kapcsolatban legyen az aktív, vagy passzív, hosszútávú kereszedés, természetes hogy nincs bizalmad. Valószínűleg nem te vagy „nem okos” (ahogy azt én magamra korábban sokszor mondtam 🙂 ), mindössze nem voltál eddig a kellő tudás birtokában, amik segítettek volna elkerülni a rossz élményt.

Egy ilyen munkahely nem jelentheti a sikert!

Ilyen munkahely nem létezik, és nem is fog!

Valószínűleg e kettő reakció küzül az egyik kezdte el csengetni a vészharangot a fejedben, hogy amit itt olvasol az valami marketinges sz@rság, vagy el akarok adni valamit a lap alján. (Lelövöm a poént, se nem marketinges szóforgatás, se nem értékesítés nem lesz ebben a cikkben, ÉS az egész oldalon sehol sem! Ez tuti. 😉 

Rendszeresség ereje

A megtakarítások értéke egy banki számlán évről évre csökkennek, ezért a megtakar….

A cikk még nem ért véget, ha lesz időm, folytatom. 🙂

Tetszett a cikk? Nyomj egy megosztást!

Tartalom